MÖBLER / Byråar, sekretärer / Sekretär 11536576
nr 1153 6576
Sekretär
Louis XVI, Signerad Jean Baptiste Hédouin (Mästare i Paris 1738-1783), jakaranda och mässingsskodda fötter, längd: 69 cm, djup: 35 cm, höjd: 116 cm. Inköpt hos Magaliffs Juvel och Antikvitetshandel 1948, kopia på kvitto medföljer
Kondition: slitage, skador, lagad, nycklar saknas, två knoppar på smålådor saknas
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 18 december 2017
kl 20:29:25
18/12 17:07:33